میوه و سبزیجات که برای سگ ها سمی هستند ...


آیا به سگ خود آسیب می رسانید؟ البته نه ، بسیاری از میوه ها و سبزیجات رایج برای سگ ها سمی هستند و اگر نمی که دانید آنها چه هستند ، ممکن است به طور تصادفی سگی را تحت درمان قرار دهید که در واقع به او آسیب می رساند.

غذای سگ


میوه ها و سبزیجاتی که برای سگ ها سمی است🧐

1. انگور و کشمش
اولین بار در لیست ما کشمش و انگور است. مقدار کمی از این میوه کوچک بی ضرر که در خانه های ما بسیار رایج است ، بسته به اندازه سگی که آنها را می بلعد ، می تواند باعث آسیب سریع کلیه و برگشت ناپذیر ی آن شود. اگر سگ شما مقداری می خورد یا مشکوک به خوردن آنها هستید ، آنها را سریع به دامپزشکان برسانید.

2. آووکادو
در مورد آووکادو برخی بحث ها وجود دارد اما به عنوان یک قاعده کلی بهتر است از دادن هر قسمت از این میوه به سگ خود از جمله سنگ در وسط و پوست خودداری کنید. آنها می توانند باعث مشکلات تنفسی ، بیماری و اسهال شوند.

3. دانه و سنگ
،دانه ها و سنگ های میوه هایی مانند سیب ، گیلاس ، آلو ، هلو و غیره حاوی سیانور هستند و می توانند برای سگ شما بسیار مضر باشند و حتی کشنده باشند.

4. قارچ
در حالی که قارچ های معمولی شما که در پخت و پز استفاده می کنید منظور ما نیست، قارچ های وحشی می توانند بسیار سمی باشند اما همچنین یکی از علائم با توجه به قارچ متفاوت است شامل اسهال ، استفراغ ، بی قراری معمول است و اگر شک دارید سگ شما قارچ وحشی خورده است یا رفتار غیرمعمولی دارد ، آنها را به دام دامپزشکان برسانید.

5. آجیل
همیشه از دادن آجیل به سگ خود خودداری کنید. انواع مختلف آن علائم و تأثیرات مختلفی را به همراه دارد و برخی از آنها می توانند برای سگ شما کشنده باشند. ، گردو ، ، پسته ، آجیل و بادام زمینی بد هستند. همیشه بهترین توصیه این است که آجیل ها را از دسترس دور نگه دارید.

6. گوجه فرنگی نارس
در حالی که گوجه فرنگی رسیده احتمالاً برای سگ شما مناسب است ، گوجه فرنگی نارس و گیاهان گوجه فرنگی می توانند مضر باشند. می تواند به سیستم عصبی ، کلیه ها و دستگاه گوارش آسیب برساند ، بنابراین اگر در حال رشد خود هستید ، مطمئن شوید که دوست خزدار شما به خوبی محصور شده باشد😵😉

7. پیاز و سیر
در مقادیر مناسب سیر می تواند برای سگ شما مفید باشد اما اگر مقدار زیادی سیر یا پیاز و پیازچه بخورد ، همچنین می تواند مضر باشد و سلول های قرمز خون سگ شما را از بین ببرد. فرقی نمی کند که خام باشد ، پخته یا خشک باشد ، اطمینان حاصل کنید که از تغذیه این مجرمان به سگ خود اجتناب می کنید.🙁

8. جوز هندی
جوز هندی می تواند باعث لرزش ، تشنج و حتی مرگ در سگ شود ، بنابراین فقط مطمئن شوید که سگ شما را درگیر نمی کند.

9. کلم بروکلی
در حالی که کلم بروکلی فواید زیادی برای سلامتی ما و خانواده های ما دارد ، اما این برای بهترین دوست انسان صدق نمی کند. این می تواند معده آنها را تحریک کند و گرچه ممکن است بد به نظر نرسد اما به خصوص در نژادهای خاص بسیار خطرناک است😖

10. ریواس
یکی دیگر از میوه های معمولاً خانگی که می تواند برای سگ ها سمی باشد ، ریواس است که دوباره می تواند به سیستم عصبی ، کلیه ها و دستگاه گوارش آسیب برساند. علائم شامل لرزش ، تشنج و مشکلات قلبی است ، بنابراین اجازه ندهید سگ شما در خرد شدن ریواس یا تکه سبزیجات گیر کند.

11. سیب زمینی
نگرانی از این مورد خود سیب زمینی ها نیست ، بلکه گیاهان سیب زمینی باید مراقب باشید اگر گیاه خود را پرورش می دهید. این گیاهان حاوی چیزی به نام سولانین هستند که می تواند شکایت های مختلفی از جمله اسهال ، استفراغ و گیجی ایجاد کند و برای سگ شما بسیار خطرناک است.

12. دانه های خرمالو
دانه ها برای سگ بسیار مضر هستند و می توانند باعث اسهال و گرمای زیاد شوند بنابراین میوه مهم دیگری برای جلوگیری از دادن دوست چهار پا است.

مراقب باشید!
شکی نیست که ما ملت عاشق سگ هستیم و از بهترین دوست خزدار خود به عنوان یکی از خانواده های خود در خانواده هایمان استقبال می کنیم. اما وسوسه انگیز است که پرتاب نوک عجیب سگ خود را بگذارید ، اجازه دهید آن را علوفه کند یا قراضه های خود را به او بدهید ، بسیار مهم است که مطمئن شوید می دانید چه چیزی برای سگ شما مضر است. اگر شک دارید که ممکن است آنها چیزی را که نباید می خورده اند یا اگر نشانه ای از رفتار غیرمعمول دارند ، از دکتر دامپزشک خود و یا مجموعه زومپت مشاوره بگیرید.

وعده غذایی سگ