سگ پر طرفدار باست‌ هوند

تاریخچه

باست هوند ها اصلیتی فرانسوی دارند. این سگ ها به جولی (jolie) نیز نامیده می شوند که به معنی زشت زیبا یا زشت جذاب است و باست که به معنی کوتاه می باشد. این سگ از نوادگان سنت هوبر هوند است که خود یکی اجداد بلاد هوند می باشد.ابعاد و وزن


وزن در نرها: (۲۳-۳۰) کیلوگرم، در ماده ها: (۲۳-۳۰) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۳۵.۵) سانتی متر، در ماده ها: (۳۵.۵) سانتی متر.


شخصیت

باست هوند ها حس بویایی قوی دارند همین باعث شده است که برای شکار حیوانات کوچک تا بزرگ بسیار کارآمد باشد. این سگها بسیار فداکار، وفادار و با بچه ها رابطه خوبی دارند به همین دلیل میتوان از آنها به عنوان یک سگ خانگی نیز نگهداری کرد.


گالری تصاویر


تغذیه


توصیه می شود روزانه 1.5 تا 3 پیمانه به صورت دو وعده غذایی در روز غذای سگ با کیفیت بالا به او بدهبد

توجه: مقدار غذایی که به سگ می دهید بسته به سن، اندازه و فعالیت آن متفاوت است. اگر احساس کردید که سگ شما اضافه وزن دارد همان دو وعده غذا را به او می دهید اما مقدار آن را طی زمانی به طور آهسته کم تر می کنید.

توجه 2 : این را در نظر بگیرید که سگ های نژاد باست سگ های پرخوری هستند و می توانند بدون این که سیر شوند مقدار زیادی غذا بخورند پس به عنوان صاحب آنها باید غذای آنها را دسته بندی کنید تا هم در این مورد صرف جویی کنید و هم جلوی اضافه وزن سگ خود را بگیرید. چون که باست ها به دلیل فرم بدنی خود می توانند دچار یک سری مشکلات کمر و مفاصل شوند.


نگهداری و مراقبت

سگهای این نژاد به فعالیت و تمرین زیادی نیاز دارند، هم چنین باید هر روز آنها را برس بزنید. باست ها میتوانند با بچه ها رابطه ی خوبی برقرار کنند. اگر تعقیب کردن زیاد را دوست دارد از قلاده استفاده کنید.

محل نگهداری

باست ها به دلیل فرم بدنی که دارند به یک سری ورزش های خاص نیاز دارند و بهتر است که برنامه ای را برای آنها در نظر بگیرید. اما کلا باست ها با زندگی آپارتمانی مشکلی ندارند.


رسیدگی و آراستن

باست ها مو های کوتاهی دارند و این باعث می شود که حمام کردن آنها راحت باشد.

باست ها معمولا در تمام رنگها دیده میشوند اما رایج ترین رنگ در میان آنها قهوه ای مایل به زرد، سیاه و سفید و تماما سفید است و رنگهای قهوه ای و سفید، قرمز و لیمویی به ندرت در میان آنها دیده میشود.

باستها ممکن است به رنگ آبی ( نمادهای خاکستری) نیز دیده شوند اما این رنگ در اثر مشکلات متعددی مانند روده periscoping، آلرژی پوست و حساسیت های غذایی به وجود می آید.

نظافت کردن باست ها کار آسانی است. پوست آنها دارای پرزهای کوتاهی است که گرد و خاک روی آن  دفع میشود. آنها به ندرت به حمام کردن نیاز دارند مگر اینکه خود را با چیزهای بد بو کثیف کنند. برای نظافت کردن این سگ ها به یک rubdown خوب، یک قلم موی زبر، پارچه های درشت و یک جفت دستکش نیاز دارید. باست ها دارای گوش های درازی هستند که روی زمین کشیده میشوند به همین گوش هایشان بسیار کثیف میشود. لازم است که حداقل هفته ای یکبار سگ خود را برای پاک کردن گوشها، تمیز کردن چین و چروک صورت و بررسی پنجه هایش نزد دامپزشک ببرید.

برای جلوگیری از تجمع باکتری ها و بوی بد دهان لازم است حداقل هفته ای ۲ یا ۳ بار دندان هایش را مسواک بزنید اما اگر میخواهید که سگتان دچار بیماری های لثه نشود بهتر است که هر روز این کار را انجام دهید.